UDD32C12L01
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
Description
TVS ARRAY ESD, SOD-323, 12V 28.6
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
UDD32C12L01 PDF
Type Description
Series:UDD32C12L01
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):12V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:28.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):7A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:-
Power Line Protection:No
Applications:DVI, Ethernet, USB 2.0, USB 3.0
Capacitance @ Frequency:0.8pF @ 1MHz
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)