5.0SMDJ45A
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 45V 72.7V DO214AB
DataSheet
5.0SMDJ45A PDF
Type Description
Series:5.0SMDJ
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):45V
Voltage - Breakdown (Min):50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):68.8A
Power - Peak Pulse:5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)