
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMCJ-HRA |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 100V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 111V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 162V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 9.3A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMCJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of SMCJ100CA-HRAT7 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 43V 76.7V DO-214AA (SM
TVS DIODE 188V 328V DO214AB
TVS DIODE 51V 82.4V SMF
TVS DIODE 100V 162V DO214AB
CRYSTAL 30.0000MHZ 10PF SMD
XTAL OSC XO 12.9200MHZ HCMOS SMD
TEST LEAD BANANA TO BANANA 36"