MXSMLJ150AE3
Description
TVS DIODE 150V 243V DO214AB
DataSheet
MXSMLJ150AE3 PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):150V
Voltage - Breakdown (Min):167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:243V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):12.4A
Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)