BZW04-136 R0G
Manufacturer
TSC (Taiwan Semiconductor)
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 136V 219V DO204AL
DataSheet
BZW04-136 R0G PDF
Type Description
Series:BZW04
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):136V
Voltage - Breakdown (Min):152V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:219V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):1.8A
Power - Peak Pulse:400W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)