MXLSMBJSAC12E3
Description
TVS DIODE 12V 19V DO214AA
DataSheet
MXLSMBJSAC12E3 PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):12V
Voltage - Breakdown (Min):13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:19V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):25A
Power - Peak Pulse:500W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:30pF @ 1MHz
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)