TLD8S20AH
Description
6600W,10V-43V SURFACE MOUNT TRAN
DataSheet
TLD8S20AH PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):20V
Voltage - Breakdown (Min):22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):204A
Power - Peak Pulse:6600W (6.6kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)