CPDQ3V3U-HF
Manufacturer
Comchip Technology
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 3.3V 10.4V SOD923F
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
CPDQ3V3U-HF PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):3.3V
Voltage - Breakdown (Min):5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:10.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):9.8A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:102W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:80pF @ 1MHz
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)