SMF60A-T13
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 60V 96.8V SOD123FL
DataSheet
SMF60A-T13 PDF
Type Description
Series:SMF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):60V
Voltage - Breakdown (Min):66.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:96.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):1.8A
Power - Peak Pulse:200W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)