SMF14VTR
Manufacturer
ROHM Semiconductor
VIGOR # :
Description
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR - S
DataSheet
SMF14VTR PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):14V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):8.6A
Power - Peak Pulse:200W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:150°C (TJ)