SMF58A-T13
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 58V 93.6V SOD123FL
DataSheet
SMF58A-T13 PDF
Type Description
Series:SMF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):58V
Voltage - Breakdown (Min):64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):2.1A
Power - Peak Pulse:200W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)