MXLRT100KP280CA
Description
TVS DIODE 280V 552V CASE 5A
DataSheet
MXLRT100KP280CA PDF
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):280V
Voltage - Breakdown (Min):311V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:552V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:100000W (100kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:DO-204AR, Axial
Supplier Device Package:Case 5A (DO-204AR)