
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 45V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 50V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 72.7V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 5.5A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 7500 |
Current price of SMAJ45CA-E3/5A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 15.3V 25.2V 1.5KE
TVS DIODE 18V 29.2V DO215AB
TVS DIODE 12.8V 21.2V TO277A
TVS DIODE 45V 72.7V DO214AC
XTAL OSC VCXO 312.5000MHZ LVDS
CONN HEADER VERT 64POS 2.54MM
CONN HEADER SMD 30POS 2MM