30KPA48-B
Description
TVS DIODE 48V 85.68V P600
DataSheet
30KPA48-B PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):48V
Voltage - Breakdown (Min):50.65V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:85.68V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):371.3A
Power - Peak Pulse:30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)