ESDALC6V1M3
Description
TVS DIODE 5V SOT883
DataSheet
ESDALC6V1M3 PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:2
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):5V
Voltage - Breakdown (Min):6.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:-
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:30W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:11pF @ 1MHz
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TJ)