
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, P4KE |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 102V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 114V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 165V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 2.5A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-204AL (DO-41) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of P4KE120CAHR0G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS SMC 160V 3000W UNI
TVS DIODE 10V 17V PLAD
TVS DIODE 54V 106V CASE 5A
TVS DIODE 102V 165V DO204AL
CRYSTAL 40.0000MHZ 19PF SMD
DC DC CONVERTER 5V 2W
ERC-55-500 118 .1% T-9 EK E3