CD214B-T13ALF
Description
TVS DIODE 13V 21.5V SMB
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
CD214B-T13ALF PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):13V
Voltage - Breakdown (Min):14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):27.9A
Power - Peak Pulse:600W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)