
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 12V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 13.3V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 19.9V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 75.4A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-215AB, SMC Gull Wing |
| Supplier Device Package: | DO-215AB (SMCG) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 850 | ||
| 1700 | ||
| 2550 | ||
| 5950 |
Current price of SMCG12A-E3/57T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 33V 53.3V DO214AB
TVS DIODE 10.2V 16.7V DO214AA
TVS DIODE 20V 32.4V SMC
TVS DIODE 12V 19.9V DO215AB
FAN AXIAL 172X38.5MM 230VAC WIRE
CONN RCPT 29POS 0.1 GOLD PCB
DC DC CONVERTER 24V 200W