MASMBG120AE3
Description
TVS DIODE 120V 193V DO215AA
DataSheet
MASMBG120AE3 PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):120V
Voltage - Breakdown (Min):133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):3.1A
Power - Peak Pulse:600W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)