1.5SMC7.5CA R7G
Manufacturer
TSC (Taiwan Semiconductor)
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 6.4V 11.3V DO214AB
DataSheet
1.5SMC7.5CA R7G PDF
Type Description
Series:1.5SMC
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):6.4V
Voltage - Breakdown (Min):7.13V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:11.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):139A
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)