
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1.5SMC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 36.8V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 40.9V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 59.3V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 26A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMC) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of 1.5SMC43A M6G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 26V 42.1V PLAD
DIODE TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESS
TVS DIODE 160V 259V DO214AB
TVS DIODE 36.8V 59.3V DO214AB
CONN HEADER VERT 20POS 2.54MM
VOLTMETER 20VDC LED PANEL MOUNT
FIXED IND 820NH 1.67A 110 MOHM