MPLAD30KP43A
Description
TVS DIODE 43V 69.4V PLAD
DataSheet
MPLAD30KP43A PDF
Type Description
Series:-
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):43V
Voltage - Breakdown (Min):47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):432A
Power - Peak Pulse:30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)