30KPA78-B
Description
TVS DIODE 78V 135.45V P600
DataSheet
30KPA78-B PDF
Type Description
Series:30KPA
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):78V
Voltage - Breakdown (Min):82.31V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:135.45V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):234.9A
Power - Peak Pulse:30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)