5.0SMDJ90A
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 90V 146V DO214AB
DataSheet
5.0SMDJ90A PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):90V
Voltage - Breakdown (Min):100V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:146V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):34.3A
Power - Peak Pulse:5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)