
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, P6SMB, TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 30.8V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 34.2V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 49.9V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 12A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | DO-214AA (SMB) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of P6SMB36CAHE3_A/I is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIO TVS VWM 85V 5KW BIDIR SMC
TVS DIODE DO214AA
TVS DIODE 15V 25.6V SOD57
FUSE BOARD MNT 6.3A 32VAC 63VDC
TVS DIODE DO214AA
XTAL OSC VCXO 216.0000MHZ LVPECL
FIXED IND 22UH 1.2A 190 MOHM SMD