MPLAD30KP26AE3
Description
TVS DIODE 26V 43V PLAD
DataSheet
MPLAD30KP26AE3 PDF
Type Description
Series:-
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):26V
Voltage - Breakdown (Min):28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:43V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):696A
Power - Peak Pulse:30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)