
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 15V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 16.7V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 24.4V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 61.5A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -50°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | SMC/DO-214AB |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 1.5SMCJ15CA-AQ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE SOT23
TVS DIODE 60V 96.8VC 600W SMBJ
TVS DIODE 11.1V 18.2V DO214AC
TVS SMC 15V 1500W BI
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ LVDS
XTAL OSC XO 150.0000MHZ HCSL
CONN RCPT FMALE 19POS GOLD SLDR