
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 185V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 209V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 328V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 4.6A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AR, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-204AR |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MA1.5KE220A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 15.3V 25.2V DO204AL
TVS DIODE 26V 42.1V SMC
TVS DIODE 100V 162V CASE 5A
TVS DIODE 185V 328V DO204AR
XTAL OSC VCXO 625.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 10.2400MHZ LVDS
CONN PLUG MALE 3P GOLD SLDR CUP