
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 70V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 77.8V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 113V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 5.3A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -50°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | SMB/DO-214AA |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of P6SMBJ70CA-AQ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 47.6V 100V SMA
TVS DIODE 39V 67.2V P600
TVS DIODE 6.4V 11.3V DO204AL
TVS SMB 70V 600W BI
TVS DIODE 13V 21.5V DO214AB
DIODE ZENER 43V 500MW SOD123
DC DC CONVERTER 24V -24V 1W