
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMBJxxCA |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 36V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 40V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 58.1V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 10.3A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Telecom |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | SMB (DO-214AA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.1100 | $0.11 |
| 10 | $0.1000 | $1.00 |
TVS DIODE 40.2V 64.8V DO214AA
TVS DIODE 7VWM 12VC PMDU
TVS DIODE 18V 33.2V DO221AC
CAP CER 3300PF 1KV X7R 2220
CAP CER 0.082UF 500V X7R 2220
CAP ALUM POLY 1500UF 20% 4V SMD
1-LINE 36V 10.3A TVS DO-214AA