
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1.5SMC, TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 6.4V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 7.13V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 11.3V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 133A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | SMC (DO-214AB) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 850 | ||
| 1700 | ||
| 2550 | ||
| 5950 | ||
| 21250 |
Current price of 1.5SMC7.5A-E3/57T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS D13X10.7W 21.8V 5000W UNI
TVS DIODE 15V 24.4V DO214AB
TVS DIODE 14V 23.2V DO214AA
FIXED IND 30NH 450MA 330MOHM SMD
TVS DIODE 6.4V 11.3V DO214AB
MEMS OSC XO 148.5000MHZ LVDS SMD
983-4W-C 10