
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 7V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 7.78V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 12V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 33.3A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 7500 |
Current price of SMAJ7.0A-E3/5A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 43V 69.4V DO215AB
TVS DIODE DO214AC
TVS DIODE 12V 19.9V DO204AC
TVS DIODE 7V 12V DO214AC
MEMS OSC XO 133.3333MHZ LVDS SMD
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ LVDS
.050 X .050 TERMINAL STRIP