
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, PAR® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 20.5V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 22.8V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 33.2V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 18.1A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 185°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | DO-214AA (SMB) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3200 |
Current price of TPSMB24AHE3_A/I is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 500W DO214AC
TVS DIODE 10.2V 16.7V MPG06
TVS DIODE 33.3V 53.9V DO214AC
TVS DIODE 20.5V 33.2V DO214AA
CRYSTAL 27.1200MHZ 18PF SMD
FIXED IND 10UH 550MA 500 MOHM
ROTARY ENCODER OPTICAL 16PPR