
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMDJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 150V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 167V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 243V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 12.3A |
| Power - Peak Pulse: | 3000W (3kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMCJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of SMDJ150CA-T7 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 63V 108V DO219AB
TVS DIODE 24V 38.9V DO215AA
DIODE, TVS, UNIDIRECTIONAL, 200W
TVS DIODE 150V 243V DO214AB
CRYSTAL 12.0000MHZ 20PF SMD
MEMS OSC XO 26.0000MHZ LVCMOS LV
CONN SOCKET 39POS 0.1 GOLD PCB