
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, TransZorb® |
| Package: | Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 15V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 16.7V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 24.4V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 24.6A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | DO-214AA (SMBJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SMBJ15CAHE3_A/I is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 53V 85V DO204AL
TVS DIODE
TVS DIODE 342V 548V 1.5KE
TVS DIODE DO214AA
MEMS OSC XO 74.175824MHZ LVCMOS
DC DC CONVERTER 48V 600W
FIXED IND 680NH 29A 2.16 MOHM