
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1.5SMC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 58.1V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 64.6V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 92V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 17A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Telecom |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMC) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 6000 |
Current price of 1.5SMC68A V6G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DO-213AA 12.1V 150W UNI
TVS DIODE 85V 137V PLAD
TVS DIODE 5V 9.2V DO15
TVS DIODE 58.1V 92V DO214AB
FAN AXIAL 60X38MM 12VDC WIRE
DC DC CONVERTER 7.5V 75W
STRAIN RELIEF,CORD,900S