
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, PAR® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 36.8V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 40.9V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 59.3V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 6.7A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 185°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | MPG06, Axial |
| Supplier Device Package: | MPG06 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5500 |
Current price of TMPG06-43AHE3_A/C is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE AECQ
TVS DIODE 54V 87.1V DO215AB
TVS DIODE 58V 103V DO214AB
TVS DIODE 36.8V 59.3V MPG06
DC DC CONVERTER 15V 50W
DC DC CONVERTER 24V 500W
DC DC CONVERTER 48V 300W