
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 15.3V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 17.1V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 25.2V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 59.5A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | SMC |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 1.5SMC18A TR13 PBFREE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 51V 82.4V DO204AR
TVS DIODE 94V 152V DO214AB
TVS DIODE 24V 38.9V DO214AB
TVS DIODE 15.3V 25.2V SMC
CRYSTAL 27.0000MHZ 19PF SMD
CONN BRD STACK 2MM 7POS
DC DC CONVERTER 12V 100W