MPLAD6.5KP24AE3
Description
TVS DIODE 24V 38.9V PLAD
DataSheet
MPLAD6.5KP24AE3 PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):24V
Voltage - Breakdown (Min):26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):167A
Power - Peak Pulse:6500W (6.5kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)