
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 64.1V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 71.3V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 103V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 3.9A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-204AL (DO-41) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of P4KE75CA-E3/54 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 58.1V 92V DO201
TVS DIODE 250V 405V SMA
TVS DIODE 30V 48.4V DO204AR
TVS DIODE 64.1V 103V DO204AL
XTAL OSC VCXO 148.3500MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 8V 100W
N-MALE (PLUG), RIGHT ANGLE, SOLD