
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 15V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 16.7V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 24.4V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 61.5A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-215AB, SMC Gull Wing |
| Supplier Device Package: | SMCG (DO-215AB) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 376 |
Current price of MSMCG15A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESS
TVS DIODE 5V 9.8V 8SO
TVS DIODE 14V 23.2V DO214AA
CAP CER 0805 4.7NF 16V ULTRA STA
TVS DIODE 15V 24.4V DO215AB
CONN RCPT MALE 4POS GOLD CRIMP
CONN RCPT MALE 13POS GOLD CRIMP