ESD24VS2UE6327HTSA1
Manufacturer
IR (Infineon Technologies)
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 24V 41V SOT23-3
DataSheet
ESD24VS2UE6327HTSA1 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:2
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):24V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):26V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:41V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:230W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)