
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMCJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 43V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 47.8V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 69.4V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 22A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Telecom |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMC) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 6000 |
Current price of SMCJ43CA V6G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 145V 234V DO204AL
TVS DIODE 36V 58.1V DO218AC
TVS DIODE 15.3V 25.2V DO204AL
TVS DIODE 43V 69.4V DO214AB
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ LVPECL
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V
RF ANT 169MHZ WHIP STR KR CONN