MSMBJ22AE3
Description
TVS DIODE 22V 35.5V DO214AA
DataSheet
MSMBJ22AE3 PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):22V
Voltage - Breakdown (Min):24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):16.9A
Power - Peak Pulse:600W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)