SMAJ10CA-TR
Manufacturer
STMicroelectronics
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 10V 21.7V SMA
DataSheet
SMAJ10CA-TR PDF
Type Description
Series:SMAJ, TRANSIL™
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):10V
Voltage - Breakdown (Min):11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:21.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):106A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:400W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)