
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 7.5V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 8.33V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 12.9V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 38.8A |
| Power - Peak Pulse: | 500W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of SMAJ7.5CAE3/TR13 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS SUPP 120V UNI-DIR
TVS DIODE
TVS DIODE SMF4L 51V BI 400W
RES ARRAY 19 RES 10K OHM 20SOIC
TVS DIODE 7.5V 12.9V DO214AC
FIXED IND 130NH 170MA 1.4 OHM
CONN SMA RCPT STR 50 OHM SOLDER