15KPA120ATR
Manufacturer
SMC Diode Solutions
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 120V 192.3V P600
DataSheet
15KPA120ATR PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):120V
Voltage - Breakdown (Min):134V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:192.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):78.5A
Power - Peak Pulse:15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)