ATV30C141JB-HF
Description
TVS DIODE 140V 226.8V DO214AB
DataSheet
ATV30C141JB-HF PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):140V
Voltage - Breakdown (Min):155V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:226.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):13.23A
Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)