MXLSMBG30CA
Description
TVS DIODE 30V 48.4V DO215AA
DataSheet
MXLSMBG30CA PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):30V
Voltage - Breakdown (Min):33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):12.4A
Power - Peak Pulse:600W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)