ATV30C300J-HF
Description
TVS DIODE 30V 48.4V DO214AB
DataSheet
ATV30C300J-HF PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):30V
Voltage - Breakdown (Min):33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):61.98A
Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)